image1 image2 image3

AGILIOS™ NG - Nová generace - Novinka!

ODOLNÝ, MODERNÍ, MOBILNÍ – PRADÍ SI V KAŽDÉ SITUACI

PANORAMATICKÝ & OTOČNÝ TLAČNÝ KAMEROVÝ SYSTÉM (TAKÉ V  atex mini PROVEDENÍ)

AGILIOS NG AR90IIAGILIOS™ panoramatický & otočný tlačný systém byl vyvinut na základě požadavků pracovníků přímo z terénu. Celý systém má vysokou stabilitu a všechny do detailu propracované komponenty dohromady vytvářejí funkční a pohotový přístroj i pro ty nejnáročnější situace. Naším cílem bylo vybudovat atraktivní inspekční systém pro každodenní práci v terénu o maximální flexibilitě.

AGILIOS™ se skládá z navijáku se zesíleným, avšak flexibilním tlačným prutem s délkou až 90 m, ovládacího panelu (VC50, nebo VC200) a zvolené kamery (axiální a jedné panoramatické a otočné kamery). V závislosti na účelu použití existují dva typy multifunkčních a mobilních ovládacích panelů: VISIONCONTROL – verze VC200, nebo verze VC50 – které mohou být použity k ovládání systému AGILIOS. Extrémně robustní VC50 ovládací jednotka je vhodná pro inspekce v drsných podmínkách a VC200 umožňuje provádět inspekce podle předem stanovených technických norem. Zároveň VC200 umožňuje ovládání všech inspekčních systémů od firmy iPEK.

 

AGILIOS NAVIJÁK AR90II – ODOLNÝ, MODERNĚJŠÍ A MOBILNÍ

Pokud jde o ergonomii, design, kvalitu a funkcionalitu, nový AR90II naviják odráží dobře známý vysoký iPEK standard. Navíc nabízí některé nové funkce, které zvedají laťku v oblasti mobility a jednoduchosti pro uživatele, čímž současně vaši práci zjednodušují a zefektivňují – šetří váš čas a peníze.

Naviják je vybavený zesíleným, přesto flexibilním prutem až do 90m délky. Je určen pro inspekce nejen kanalizačních přípojek, ale i hlavních řadů. Zároveň se hodí pro inspekce potrubí v průmyslu, kde je možnost využít jeho EX verze do výbušného prostředí.

AGILIOS AR90II AC52

Naviják nabízí jednoduché a intuitivní ovládání, stabilitu a všechny komponenty s jeho estetickým a ergonomickým designem spoluvytvářejí jeden perfektní celek. Naviják v extrémně odolném provedení se dokonale hodí pro použití v drsných podmínkách a za každého počasí (stříkající voda, bláto, hovínka :-) apod.).

Díky velkým off-road kolům se pohodlně a lehce dostanete i k nejvzdálenějším a těžko přístupným místům. Speciální design navijáku umožňuje jednoduchou manipulaci po dobu inspekce, a to i v případě, že naviják musí být umístěn horizontálně. Boční reflexní prvky zlepšují viditelnost a zároveň vaši bezpečnost při práci, například musíte-li inspekci provádět za nočního provozu.

AGILIOS AR90II AC52 201504-4 RGB 1920px

Držákem ovládacího panelu můžete otáčet – poskytne vám flexibilitu pro ovládací panel. Ten potom může být umístěn v libovolném směru podle potřeby. Ovládací panel může být také sklopený a umístěný naplocho v rámu, čímž je velmi dobře chráněn a AGILIOS™ inspekční systém může být přenášen jako kompaktní celek.

Díky menší velikosti a odnímatelným kolům systém umožňuje úsporné uskladnění v inspekčním vozidle. Naviják je vybaven rozhraním analogového videovýstupu, počitadlem metrů a brzdným systémem bubnu.

Ovládací panel může být sklopený. Tak je velmi dobře chráněn a je umožněna i pohodlná přeprava a úsporné uskladnění.

 

NAVIJÁK AR90II NEPOTŘEBUJE ŽÁDNÉ EXTERNÍ NAPÁJENÍ

AR90II bateriePro maximální nezávislost a mobilitu je naviják vybavený sadou baterií, tj. dvěmi výkonnými vyměnitelnými bateriemi Li-Ion umístěnými ve vestavěném stojanu, které zajišťují několik hodin nepřetržitého provozu a poskytují potřebnou mobilitu na provádění maximálně účinné a flexibilní inspekce. Baterie lze dobíjet přes externí nabíječ. Zachovaná je také možnost napájení ze sítě.

NAVIJÁK AR90II:

  • - Otočný držák ovládacího panelu
  • - Ergonomická rukojeť pro snadnou manipulaci a pohodlnou přepravu
  • - Reflexní prvky pro lepší viditelnost
  • - Brzdný systém bubnu
  • - Odnímatelná off-road kola
  • - Odnímatelná kola umožňují úsporné uskladnění a pohodlnou práci s horizontálně umístěným navijákem.
  • - Vyměnitelné výkonné baterie zajišťují maximální mobilitu po dobu inspekce. 

VISIONCONTROL VC50 - ODOLNÝ OVLÁDACÍ PANEL

AGILIOS AR90II AC52 VC50Přenosný ovládací panel VISIONCONTROL VC50 slouží jako řídicí jednotka pro AGILIOS™ panoramatický & otočný tlačný kamerový systém. VC50 je kompaktní s AR90II navijákem a vyznačuje se nízkou hmotností a ergonomickým designem pro optimální pohodlí obsluhy.

LEHKÝ, PŘENOSNÝ A EXTRÉMNĚ ODOLNÝ

S jeho extrémně odolným provedením (i proti stříkající vodě) a s vysoce kvalitní TFT obrazovkou se multifunkční ovládací panel dokonale hodí pro použití v drsných podmínkách a za každého počasí. Klávesnice je navržena tak, aby byla snadno ovladatelná dokonce i v rukavicích.

SAMOVYHODNOCOVACÍ SOFTWARE A UŽIVATELSKY PŘÍVĚTIVÉ ROZHRANÍ

Integrovaná klávesnice (QWERTZ & QWERTY) slouží pro zadávání textů. Tlačítka na ovládacím panelu jsou ergonomicky uspořádaná a zaručují rychlý a přímý přístup k nejdůležitějším provozním funkcím po dobu inspekce.

VISIONcontrol VC50

VC50 ovládací panel umožňuje obsluze zaznamenávat videa a dělat fotky po dobu inspekce. Data mohou být uložena do vnitřní paměti o velikosti 8 GB nebo přes USB 2.0 rozhraní na USB flash disk k dalšímu zpracování.

Textový generátor je ušitý na míru vašim specifickým inspekčním požadavkům. Lze jej konfigurovat podle potřeby. Tlačítka jsou totiž volně programovatelná, a tak umožňují individuální nastavení funkcí pro každého uživatele.

Ovládací panel VISIONCONTROL VC50 je ideální nástroj pro panoramatický & otočný tlačný kamerový systém AGILIOS™.

VISIONCONTROL VC200 - ŘÍDICÍ JEDNOTKA PRO VAŠI INSPEKCI PODLE PŘEDEM STANOVENÝCH TECHNICKÝCH NOREM

VC200 WinCanPřenosný ovládací panel VISIONCONTROL VC200 slouží jako řídicí jednotka pro AGILIOS™ panoramatický & otočný tlačný kamerový systém a je mozkem a srdcem vaší inspekce. Tento panel je kompatibilní s AR90I a AR90II navijáky a vyznačuje se nízkou hmotností a ergonomickým designem pro optimální pohodlí obsluhy. Ovládací panel VC200 nabízí od interaktivního, vysoce kontrastního 800 x 600 dotykového displeje (včetně virtuální klávesnice a ovládacích prvků) až po uživatelsky přátelské operační rozhraní vše, co obsluha ke své práci potřebuje. VC200 umožňuje ovládání všech inspekčních systémů od firmy iPEK.

VŠE NA JEDNOM MÍSTĚ – S INSPEKČNÍM SOFTWAREM VISIONCONTROL

iPEK vyvinul software VISIONREPORT pro ovládací panel VISIONCONTROL VC200. Tento software je speciálně přizpůsobený a umožňuje snadné ovládání a provedení inspekcí potrubí podle stanovených technických norem EU.

Ovládací panel nabízí celou řadu funkcí, které jsou v dnešní době nezbytné pro každou inspekci. Patří k nim i nahrávání videa ve formátu MPEG-4 a barevný textový generátor, který je možné upravit podle potřeby. Předem naprogramovaná makra (např. skenování spojů a různé pozice kamery) jsou k dispozici po zmáčknutí jediného tlačítka, čímž se značně usnadňuje inspekce. Všechny příkazy a vstupy potřebné k inspekci se zadávají přes VC200. Pro každý projekt se všechna data, fotografie a videa ukládají přímo do vnitřní paměti o velikosti 20 GB a vy můžete tyto údaje přenášet přes USB nebo přes síťové rozhraní do počítače. Generování protokolů je zadarmo k dispozici v prohlížeči VISIONREPORT a lze je exportovat do přehledného a propracovaného protokolu v *.PDF. Projekty je samozřejmě možné importovat i do známého softwaru WINCAN a využívat tak všechny jeho vychytávky.

UNIVERZÁLNÍ OBLASTI POUŽITÍ

Kromě toho, že se používá společně s panoramatickým & otočným tlačným kamerovým systémem AGILIOS™, může být ovládací panel VC200 použit i pro pojezdový inspekční systém ROVION®. Tím může položit základ pro váš další firemní rozvoj a při dovybavení se dalšími přístroji od společnosti iPEK ušetřit nemalé finační prostředky.

Klíčové provozní funkce pro traktor, jako je ovládání traktoru a zobrazení hodnot ze snímačů, jsou integrovány v softwaru VISIONCONTROL. Nejdůležitější systémové funkce jsou trvale zobrazeny na monitoru, takže je můžete mít vždy na očích. Záleží jen na vás, které informace to budou.

AGILIOS™ TLAČNÉ KAMERY

AGILIOS™ tlačné kamerové systémy přesvědčují nejmodernější kamerovou technologií, extrémně odolným designem a použitím nejkvalitnějších materiálů. Pro inspekční systém AGILIOS™ jsou k dispozici axiální kamery ve třech různých verzích a panoramatická & otočná kamerová hlava. Všechny kamery jsou vybaveny velmi dobrou optikou a ultra-jasnými LED diodami pro optimální osvětlení. To, co mají všechny kamery společné, je jejich spolehlivost, pokud jde o dosažení nejlepších výsledků inspekce, dlouhověkost a vysoký stupeň kompatibility. Zároveň je možné použít kamery i v pojezdových systémech, a tím vám ušetřit peníze při jejich pořízení.

PTP70IIPTP70II panoramatická & otočná kamerová hlava, Ø 85 mm – 300 mm

PTP70II panoramatická & otočná kamerová hlava poskytuje vynikající kvalitu obrazu, a to díky barevné kameře se snímačem CMOS, která disponuje automatickou horizontací obrazu, nekonečným otáčením a širokou škálou panoramatických záběrů od -20° až do +110°. Integrované otáčení a panoramatická jednotka umožňují panoramatické snímání potrubních přípojek bez jakéhokoli přerušení, a tím i velmi systematickou a efektivní kontrolu. Přesná poloha integrovaného vysílače v kameře může být vždy lokalizována lokátorem s výběrem přenosových frekvencií. Výkonné LED diody s nastavitelnou intenzitou světla poskytují optimální osvětlení kontrolované oblasti. Nárazuvzdorný kryt osvětlení se zabudovaným nárazníkem chrání kameru před poškozením a opotřebováním. Integrované lasery umožňují měření trhlin, velikost vad a délek. Pomocí kamery můžete také zjistit, pod jakým úhlem zaúsťuje přípojka do hlavního řadu, výšku a sklon hladiny a měřit deformaci ovality potrubí. Oblast aplikace začíná na DN 85. Kamera PTP70II nabízí flexibilitu ohybu až do 90° pro všechna potrubí od DN 110. PTP70II panoramatická & otočná kamerová hlava je volitelně k dispozici jako verze EX.

AGILIOS AC52AC52 Axiální kamera, Ø 60 mm - 200 mm

Axiální kamera AC52 je charakteristická svým extrémně robustním a vysoce kvalitním designem v pouzdru z nerezové oceli, vynikajícími optickými vlastnostmi, kvalitou obrazu a a jeho automatickým horizontálním urovnáním. Přesná poloha inspekce může být vždy určena pomocí vestavěného polohového vysílače s výběrem přenosových frekvencí. Výkonné LED diody s nastavitelnou intenzitou světla poskytují optimální osvětlení kontrolované oblasti. Nárazuvzdorný kryt osvětlení s vestavěným nárazníkem chrání kameru před poškozením a opotřebením. Oblast aplikace začíná na DN 75. Kamera AC52 nabízí flexibilitu ohybu až do 90° pro všechna potrubí od DN 90. AC52 axiální kamera je volitelně k dispozici jako verze EX.

AGILIOS ac42 200902 RGB 1920pxAC42 Axiální kamera, Ø 50 mm – 200 mm

Axiální kamera AC42 je charakteristická svým vysoce kvalitním designem, vynikajícimi optickými vlastnostmi a neustále vodorovným obrazem. Výkonné LED diody s nastavitelnou intenzitou světla poskytují optimální osvětlení kontrolované oblasti. Nárazuvzdorný kryt osvětlení s vestavěným nárazníkem chrání kameru před poškozením a opotřebováním. Oblast aplikace začíná na DN 50. Kamera AC42 nabízí flexibilitu ohybu až do 90° pro všechna potrubí od DN 90.

AGILIOS AC40AC40 Axiální kamera, Ø 50 mm – 200 mm

Axiální kamera AC40 je připevněná k tlačnému prutu navijáku AR90II. Je charakteristická svým vysoce kvalitním a extrémně robustním designem, vynikajícími optickými vlastnostmi a neustále vodorovným obrazem. Přesná poloha inspekce může být vždy určena pomocí vestavěného polohového vysílače, který můžete zapínat a vypínat. Výkonné LED diody s nastavitelnou intenzitou světla poskytují optimální osvětlení kontrolované oblasti. Nárazuvzdorný kryt osvětlení s vestavěným nárazníkem chrání kameru před poškozením a opotřebením. Oblast aplikace začíná na DN 50. Kamera AC40 nabízí flexibilitu ohybu až do 90° pro všechna potrubí od DN 90. AC40 axiální kamera je volitelně k dispozici jako verze EX. Kameru je možné pořídit ve variantě pevně spojené s tlačným prutem, nebo s konektorem.

AGILIOS™ - SCHÉMA VARIABILITY

Agilios NG schema

- Přenosný ovládací panel VC200

- Přenosný ovládací panel VC50

- Panoramatický & otočný tlačný kamerový systém AGILIOS™ AR90I

- Panoramatický & otočný tlačný kamerový systém AGILIOS™ AR90II

- Připojovací krabice RASCon pro připojení k ROVION®

- Propojovací konektor SP70

- PTP70II panoramatická & otočná kamera, Ø 85 mm – 300 mm

- AC42 Axiální kamera, Ø 50 mm – 200 mm

- AC52 Axiální kamera, Ø 60 mm - 200 mm

- AC40 Axiální kamera, Ø 50 mm – 200 mm

 

Galerie

{gallery}Agilios,limit=0,random=1,width=100,height=100,gap_h=20,gap_v=20{/gallery}

2021 © Inspekční kamerové systémy iPEK | Radeton s.r.o.